Тайни за лозаризма

Тайни за лозаризма

Тайни за лозаризма

Blog Article



Бело грозје Македонија е поделена на три лозарски реони и тоа:

Така, благодарение на теоретските, лабораториски и теренски активности факултетот овозможува создавање на стручен кадар кој е препознатлив на пазарот на трудот. Голем придонес од оваа година ќе има и новата комплетно опремена Лабораторија за испитување на грозје, вино и алкохолни пијалаци. Ја акредитиравме пред неколку месеци со главна цел продлабочување на соработката со стопанството преку вршење анализа на голем број компоненти во грозјето, виното и јаките алкохолни пијалаци. Од друга страна, нашите студенти ќе бидат во можност да го надградат своето практично знаење и ќе се стекнат со вештини неопходни за изведување лабораториски анализи, со што ќе стекнат искуство и во иднина ќе бидат поподготвени да започнат со работа и ќе придонесат за развој на овој сектор.

Целта му е предварително да се преборим със зимните яйца на вредителите, преди да са се събудили и активизирали.

Преди засаждането, корените на лозите се накисват във вода един-два дни, за да се освежат. Това мероприятие е задължително, когато засаждането се извършва през пролетта.

Те получават познания за биологичните изисквания на лозата при производството на лозов посадъчен материал, създаването и отглежд ... Лозарство и биотехнологични методи

За добивање на вино се садат сорти за бело вино и сорти за црвено вино. Од белите вина најзастапени се: смедеревка, шардоне, жилавка, италијански ризлинг, рајнски ризлинг, белан и др.

По мнението на учените от Института в Плевен мерките за преодоляване негативното влияние на глобално затоплящия се и засушаващ се през последните години климат най-често са свързани с напояване, засаждане на нови лозя по на север или на по-голяма надморска височина, селекция за устойчивост при лозата, правилно райониране на сортовете лози, добра агротехника в лозята.

Факултетот со последната акредитација на студиските програми изврши ревизија, усогласување и модернизирање на наставните програми согласно потребите на стопанството, а со единствена цел: стекнување соодветни компетенции на студентите на ФЗНХ.

Щастливци сме, че тук виреят различни сортове грозде, а сред традиционно българските са: мавруд, рубин, гъмза, памид, мискат, димят и други.

Ако се захванете с отглеждането, до тригодишна възраст на растението е необходимо да правите ежегодно пресаждане от по-малък в по-голям съд.

Лозата вирее успешно както на равнинен терен, така и по склонове и хълмове с различен наклон. При равнинен обаче се развива по-буйно и дава повече грозде, но с по-ниско качество. От друга страна, засаждането по хълмове е практика още от дълбока древност и се препоръчва, защото гроздето на такъв терен е по-висококачествено, а плододаването е по-равномерно. По хълмовете лозята се огрява по-продължително, температурите са по-подходящи, а слънчевите лъчи лозарство достигат повърхността на почвата под ъгъл, близък до правия.

В процеса на обучение те усвояват практически умения за размножаване на лозата, производството на присадени вкоренени лози ... Технологии в лозарството на тропика и субтропика

Асеновград Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Пазарджик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен София Стара Загора Хасково Шумен Ямбол

В края на вегетацията и плододаването през септември-октомври е необходимо да се подхрани с калий.

Report this page